Uczniowie ZSOiZ na stażu w Grecji...

W terminie od 05 - 30 listopada 2018 roku 26 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu odbyło praktyki zawodowe w ramach projektu pt. "Praktyki zagraniczne szansą na wzrost kompetencji i poprawę jakości edukacji zawodowej w regionie młodzieży kształcącej się w branży hotelarskiej i gastronomicznej" o nr 2018-1-PL01-KA102-049623, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, realizowany na zasadach programu Erasmus+, sektor Kształcenie i Szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność Edukacyjna, Konkurs 2018.

Beneficjentem projektu jest Flying Colours Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, natomiast partnerem zagranicznym współodpowiedzialnym za organizację praktyk i programu kulturowego grecka organizacja przyjmująca – Kika Mobility Training Center Ltd.

Na miesięczny staż wyjechało 8 uczniów kształcących się w profilu technik hotelarstwa oraz 18 uczniów z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Praktyki odbywały się głównie w miejscu zakwaterowania uczestników, czyli hotelu San Panteleimon, gdzie młodzież podzielona na mniejsze podzespoły pracowała w dziale recepcji hotelowej, serwisie restauracyjnym, kuchni, barze oraz dziale służby pięter. Uczestnicy zapoznali się z pracą oraz zarządzaniem dużym obiektem hotelarskim oraz poznali receptury kuchni greckiej i europejskiej. Ponadto podczas wyjazdów do przedsiębiorstw gastronomicznych, zapoznali się z produkcją lokalnych wyrobów spożywczych m.in. tradycyjnego sera feta, oliwy z oliwek oraz greckich win regionalnych.

Prócz stażu uczestnicy projektu korzystali ze zorganizowanego programu kulturowego, w ramach którego zwiedzili wiele atrakcji turystycznych Grecji. Udali się do miejscowości Kalampaka, która słynie z Meteorów – prawosławnych klasztorów na wzniesieniach skalnych, odbyli rejs statkiem na wyspę Trikeri, zwiedzili drugie, największe miasto w Grecji - Thessaloniki, a w Edessie podziwiali przepiękne wodospady oraz skorzystali z kąpieli w pobliskich termach. Podczas wieczoru greckiego nauczyli się tradycyjnego tańca – Sirtaki.

Dzięki 4 – tygodniowym praktykom uczniowie zdobyli umiejętności i kompetencje zawodowe, poszerzyli wcześniej zdobytą wiedzę, przekładając ją na praktykę. Dodatkowo pogłębili znajomość języka angielskiego, poprzez codzienną komunikację z pracownikami i opiekunami w miejscu praktyk, a także poznali podstawowe zwroty w języku greckim, również na miejscu w Grecji odbyły się zajęcia z tego języka. Ważnym elementem projektu był rozwój osobisty uczniów, staż dał niektórym uczestnikom możliwość przełamania własnych barier, integracji oraz adaptacji w nowym środowisku. Młodzież poznała nową kulturę europejską oraz podniosła swoją wartość na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy.

Zwieńczeniem stażu było wręczenie jego uczestnikom certyfikatów wraz z opisem zdobytych umiejętności, czekamy również na dokumenty Europass Mobilność w wersji polskiej i angielskiej.

A wiosną przyszłego roku na analogiczne praktyki rusza druga grupa uczniów z Zespołu Szkół w Lubniu.

Poniżej więcej zdjęć i relacji z praktyk oraz pobytu w Grecji na facebooku-u prowadzonym przez uczestników projektu:

https://www.facebook.com/pg/Praktyki-zagraniczne-w-Grecji-hotelarzy-i-gastronom%C3%B3w-ze-szko%C5%82y-w-Lubniu-963037363820677/posts/?ref=page_


* MINI GALERIA ZDJĘĆ ZE STAŻU W GRECJI... --->


©Copyright by ZSOiZ Lubień 2005-2018®.

AKTUALNOŚCI ORAZ "CIEKAWSZE" ARCHIWALIA:

R E K R U T A C J A

U L O T K A
REKRUTACYJNA

S P O T K A N I E ŚWIĄTECZNE
MIESZKAŃCÓW POWIATU MYŚLENICKIEGO

XVI PRZEGLĄD
PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

XII POWIATOWY
KONKURS HISTORYCZNY

BEZPIECZNE
WAKACJE

SOLIDARNI
Z
UKRAINĄ

DOBRY START
300 dla ucznia

WSPOMNIENIE PANI DYREKTOR M.NIŻNIK

XV Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej

Praktyka w Grecji (jesień 2018)

J U B I L E U S Z
60-lecia

U W A G A !
NOWY PROJEKT ERASMUSA (praktyki zagraniczne)

NAUCZYCIEL
NA MEDAL

S T A Ż
GASTRONOMICZNY
W GRECJI

7 POWIATOWY
festiwal smaków
w naszej szkole

Praktyka w Grecji (jesień 2016)

Praktyka czyni
m i s t r z a...

Zagraniczne
staże
z ERASMUSEM
i
Stowarzyszeniem
W E S T

Nasze pierwsze
doświadczenia
z a w o d o w e
w Portugalii

X JUBILEUSZOWY Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej

P R A K T Y K A
W PORTUGALII

V Beskidzki Rajd szlakami walk
o niepodległość

Medal dla ZSOiZ
w Lubniu

70 ROCZNICA BITWY O
MONTE CASSINO

RAJD_WIN_2013

V JUBILEUSZOWY Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej
Powiatowy i Gminny Konkurs Historyczny

MŁODZIEŻ ZSOiZ
NA
MONTE CASSINO

DELEGACJA SZKOŁY W KATYNIU

50-lecie SZKOŁY

ŚWIĘTO SZKOŁY